Titulní obrázek

Nové MPV Kia Carens se představí již na podzim

Nový model Kia Carens se představí již na podzimním autosalonu v Paříži. Společnost chce prostřednictvím nové generace rodinného MPV zlepšit pověst, hlavně kvůli spolehlivosti, designu, stylu a jízdních vlastností vozu.

O MPV Kia Carens se zrovna nedá říct, že by mezi zákazníky mělo nějakou valnou pověst - hlavně, co se jízdních vlastností a spolehlivosti týče. Nyní se ale chystá úplně nová generace, kterou uvidíme na autosalonu v Paříži 27. září. Podle posledního pokroku automobilky Kia se bude muset mít konkurence na pozoru.

Už z prvních skic je patrné, že se nová Kia Carens inspiruje v nastoleném designovém jazyku značky. Tak trochu novinka připomíná konkurenční Opel Zafira Tourer nebo Ford S-Max či Galaxy. Uvidíme, jak se s nimi bude rovnat na silnici, ale na to je ještě hodně času. Dříve než v roce 2013 se prodávat nezačne.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Těžko říci, co Kia nasadí pod kapotou. Asi to nevypadá na základní čtrnáctistovky, spíše se dočkáme těch nejsilnějších motorů ze současné nabídky. Nějaký větší přeplňovaný benzínový motor by autu také slušel a určitě přijde na řadu i nějaký velký diesel. Uvidíme, ovšem nač spekulovat, nechme se překvapit.