Titulní obrázek

Luxusní Kia Quoris

Luxusní model Kia Quoris je na domácím trhu v prodeji od května letošního roku a zdejší zákazníci jej znají pod označením K9. Velký sedan představuje návrat značky Kia k pohonu zadních kol. Společnost se plánuje prosadit v nejluxusnější třídě. Novému modelu chystají spoustu technických vymožeností a dva nové šestiválce.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Vlajková loď korejské automobilky Kia dostane trochu přátelštější název. Již to nebude K9, na exportních trzích ji budete znát pod jménem Quoris. Samotný název vznikl spojením slov Core a Quality. Slova symbolizují dokonalé souznění solidnosti, luxusu a vyspělé techniky.

Na palubě bude několik nových technologií, které si v Quorisu odbudou svou premiéru. Máme na mysli třeba radarový tempomat, který sleduje situaci před vozem, díky čemuž dokáže udržovat nastavenou vzdálenost, či rovnou zastavit. S aktivovaným systémem ASCC sleduje Quoris dopravní situaci včetně rychlostí jízdy s cílem udržovat předem nastavenou bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Řidič si může nastavit vzdálenost ve čtyřech krocích (52, 40, 32 nebo 25 metrů při rychlosti jízdy 90 km/h) prostřednictvím tlačítka na volantu. Na vybraných exportních trzích bude vůz nabízen od čtvrtého čtvrtletí 2012.