Titulní obrázek

Kia odhalila sedan Quoris

Společnost Kia konečně potvrdila, že nový a dosud nejlepší vyrobený model ponese jméno Quoris. Tento automobil velmi připomíná BMW řady 7. Na své palubě bude mít balíček moderních technologií. Vůz bude určitě poháněn benzinovými šestiválci.

Před pár měsíci představila automobilka Kia svůj koncept K9. Nyní se prototyp přetavil do produkční verze. Na designu se mnoho nezměnilo, jiné je ale jméno. Novinka nese název Quoris. Pětimetrový sedan se podobá BMW řady 7. Zejména z bočního profilu vyniknou podobnosti obou vozů. Quoris má navíc výraznou čelní masku i podobně upravená světla. Jeho hlavní doménou ale bude nižší cena než v případě mnichovského sedanu.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Pod kapotou novinky se zatím objeví dva benzinové motory. Základem by měl být šestiválec s objemem 3,8 litru, který bude posílat na zadní kola výkon 290 koní. Během roku 2013 přijde na trh i verze se stejně objemným motorem GDI. Ten ale bude disponovat výkonem 334 koní.Velkému sedanu nebude chybět řada elektronických pomůcek, na které si již manažeři u svých reprezentativních automobilů zvykli.

Quoris tak bude mít na palubě systém monitorující mrtvý úhel (BSD) či asistent pro jízdu v pruzích (LCA). Nebude chybět ani aktivní tempomat.Elektronika by navíc měla pomoci i při parkování. Kamerový systém AVM poskytne díky několika širokoúhlým objektivům přehled o okolí vozu ze všech stran a usnadní tak manévrování v úzkých prostorech. Kia Quoris přijde na evropské trhy ještě letos. Potvrzeno bylo čtvrté čtvrtletí, přesnější datum není známe. I cena zatím čeká na zveřejnění.