Titulní obrázek

Evropský automobilový trh prozatím nerozšíří nová Kia Forte

Škoda Rapid bude nebude mít svého největšího konkurenta. Korejská automobilka totiž prozatím neuvede kompaktní sedan Kia Forte na evropském trhu.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Nový kompaktní sedan Kia Forte se představí ještě letos, ale na evropském trhu ho neuvidíme. Škoda Rapid se tak nemusí bát, i když Forte asi nebude stejně velké auto. Nicméně Kia by mohla zákazníky oslovit zajímavějším designem a atraktivnější výbavou za rozumnou cenu. Novinka se dostane nejen na domácí korejský trh, kde se bude prodávat pod jmének K3, ale prodávat se bude i v Číně a podívá se také do USA, kde je teď po malých sedanech s úspornými motory docela slušná poptávka. Možná by se později mohl objevit nějaký "sportovněji" pojatý model s přeplňovaným dvoulitrem.

Minulá generace Kia Forte je historicky prvním vozem značky Kia, který si dojel pro vítězství v automobilové soutěži.

Po čtyřdveřovém sedanu se na trh dostane i pětidveřový hatchback a také dvoudveřové kupé. Kvůli americkému a čínskému trhu se moc nedá počítat s downsizingem, takže Kia určitě nasadí osvědčené atmosférické motory o větším objemu. No, nechme se překvapit, jestli se najde odvážlivec, který si pak Kiu Forte nechá dovézt i k nám.