Titulní obrázek

Výrobní linky v Žilině již produkují praktičtější variantu modelu Kia Cee'd

Výrobní linky v Žilině nyní produkují praktičtější variantu modelu Kia cee'd. Dostupné informace hovoří i o novém třídveřovém voze pro_cee´d, kterého se dočkáme v příštím roce.

Pokud jste celou dobu od uvedení cee´du na trh čekali na přizpůsobivější vůz, právě jste se dočkali. Z výrobní linky ve slovenské Žilině totiž začala minulý týden sjíždět i ta praktičtější varianta, s přídomkem SW.

Nyní automobilka Kia snad začne mít nárůst výroby až na 285 000 vyrobených vozů. V minulosti se první generace cee´du SW na produkci podílela z jedné pětiny a stejné očekávání má i současný model.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Příští rok doplní celou modelovou řadu ještě třídveřový pro_cee´d, do kterého zavítají i nové pohonné jednotky. Po vzoru Velosteru Turbo se dostane i pod kapotu  cee'du přeplňovaná šestnáctistovka s výkonem 201 koní. Ta bude později tvořit vrchol i v hatchbacku a kombíku. Základem nabídky by se měla nově stát přeplňovaná dvanáctistovka, která by v budoucnu měla nahradit současnou čtrnáctistovku i šestnáctistovku.