Titulní obrázek

Kia CUB

Korejská automobilka Kia představila na autosalonu v Soulu nový koncept - CUB. Jde o čtyřdveřové kupé. Dveře vozu se otevírají od sebe jako například u značky Rolls Royce.

Vedle autosalonu v New Yorku probíhá ve stejných dnech i autosalon v Soulu, kam si své novinky schovávají především korejské automobilky. Nechybí na něm ani Kia, která ukázala svou představu městského hatchbacku. Tedy, pardon, Kia upřednostňuje čtyřdveřové kupé. 

Kupé vzniklo pod dozorem šéfdesignera Petera Schreyera, na délku měří necelé čtyři metry a stejně jako Ford B-Max je prostý B sloupků. Dveře se pro změnu otevírají od sebe tak, jako to znáte od současných modelů Rolls Royce. 

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Tím naštěstí rozpolcená osobnost městského vozítka končí, jezdí na devatenáctipalcových kolech a pohání ho docela normální motor. Pokud tedy za normální považujete výkon 204 koní a 265 Nm, který ze sebe vymáčkne přeplňovaná šestnáctistovka původem z modelu pro_ceed GT.

No dobrá, tak tedy alespoň interiér je docela normální, najdete tu čtyři anatomicky tvarovaná sedadla, volant se zploštělým věncem, navigaci a přípojku na telefon. Ale jak už jsme říkali na začátku, jde zatím jen o koncept, o jehož produkci se zatím neuvažuje.