Titulní obrázek

Koncept Kia Provo

Automobilka Kia postupně představuje novinku - model Kia Provo. Na první pohled nás vůz zneklidní svým zlověstným výrazem, ale můžeme být klidní, řadí se do segmentu B. Určitě nás potěší hybridní ústrojí v čele s přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 204 koní.

Rudý koncept vypadal na první pohled opravdu děsivě. Nyní konečně poodhalil svůj vzhled v denním světle. Vůz již nevypadá tak zlověstně, ale drsný pohled s obřími nasávacími otvory mu zůstal. Auto se řadí do segmentu B, kde jezdí Ford Fiesta nebo Audi A1, žádného přerostlého obra bychom tedy čekat neměli. 

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Hybridní ústrojí se skrývá pod agresivně tvarovanou karoserií. Největší práci odvádí motor 1.6 GDI Turbo vyladěný na 204 koní, kterému pomáhá elektromotor umístěný vzadu. Má to své opodstatnění, motor může disponovat manuální převodovkou nebo dvouspojkovým automatem, protože elektromotor se do hry zapojuje jak je potřeba, zcela nezávisle na spalovacím motoru. 

A protože elektromotor roztáčí zadní kola, můžeme se bavit o čtyřkolce, která ke svému pohonu nepotřebuje složité mechanické ústrojí. Nejde však o převratnou novinku, tentýž typ pohonu už úspěšně používá Peugeot 508 RXH i Citroën DS5 Hybrid4, u obou ale tvoří základ naftový motor 2.0 HDi.