Titulní obrázek

Kia Cee'd ve variantě kabriolet

Automobilka Kia se rozhodla pro další karosářskou variantu Cee´du. Podle dostupných informací se dokonce jedná o kabriolet.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Otevřená varianta Cee’du by se měla začít prodávat již v příštím roce. Automobil by měl vycházet z třídveřového Pro_cee’du. Ten se proti zbývajícím karosářským variantám liší drobným detailem na přídi – přední světla přímo navazují na chromovanou část masky chladiče. Vůz zřejmě dostane plátěnou střechu. Takové řešení váží méně a není tolik náročné na prostor.

Kia o Cee’du Cabrio již v minulosti přemýšlela, v roce 2007 dokonce představila studii ex_cee’d. Ta byla postavena na základech minulé generace Cee'du a disponovala plátěnou střechou. Loni se objevily informace tvrdící, že na podzim 2013 tento výrobce představí roadster, který má konkurovat Mazdě MX-5. Takový vůz ale se Cee’dem patrně nebude mít moc společného.

V plánech je dále vrcholná verze třídveřového Pro_cee’du, která se má postavit například Volkswagenu Golf GTI. Takový Korejec bude poháněn přeplňovaným čtyřválcem 1,6 Turbo GDI z Hyundai Veloster Turbo, jehož výkon se bude pohybovat okolo hranice 200 koní (149 kW). Otevřený Cee’d bude čtvrtou karosářskou variantou tohoto modelu jihokorejské značky. Na trhu už je pětidveřový hatchback a kombi SW, v letošním roce se začne prodávat třídveřový hatchback, nazývaný Pro_cee’d.