Titulní obrázek

Kia Sorento 2.2 CRDi 4x4

Automobilka Kia v současné době pomalu představuje novou generaci SUV Sorento. Na první pohled nás určitě napadne, jestli se Kia nespletla a nejde spíše o facelift předchozí generace. Bohužel, korejský výrobce zatím tají další informace.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Přestože je Sorento velmi podobné minulé generaci a spíše se tváří jen jako facelift, Kia tvrdí, že jde kromě pár panelů karoserie o úplně nové auto.

Nové Sorento zatím působí jako velmi příjemné auto. Vypadá celkem atraktivně a interiér je docela hezkým místem pro život. Kromě typických atributů, které zákazníci velkých SUV žádají, zatím také ukazuje, že bude i chytře navržené po praktické stránce.

Uvnitř nového Sorenta se ukrývá nejsilnější turbodieselový čtyřválec o objemu 2,2 litru. Výkon 197 koní zatím vypadá, že bohatě stačí na všechny každodenní situace, ale se spotřebou to bude asi horší.