Titulní obrázek

Kia Forte nezavítá do Evropy

Nová generace Kia Forte zřejmě ani nezavítá do Evropy. V Evropě je totiž menší zájem o kompaktní sedany. Společnost tedy nechce riskovat případný nízký prodej.

Korejský výrobce přitom tento vůz o velikosti u nás známého Cee‘du nazývá globálním modelem. V různých koutech světa má automobil odlišný název. V Severní Americe je to Forte, v Brazílii nebo Austrálii Cerato a v Jižní Koreji K3. O kompaktní sedany je na evropských trzích menší zájem. Asi proto se automobilka rozhodla, že se zaměří spíše na jiné kontinenty. Evropané totiž spíše dávají přednost hatchbackům a kombi.

Takové vozy nižší střední třídy Kia na starém kontinentu nabízí v podobě Cee’du a Cee’du SW. Designem svého exteriéru se Forte přibližuje druhé generaci Cee´du, i když jsou všechny povrchové panely karoserie zcela odlišné. Například hlavní světlomety navazují přímo na masku chladiče. 

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Auto je dlouhé 4.560 milimetrů, široké 1.780 mm a vysoké 1.435 mm. Oproti předchůdci je tak o 30 mm delší, o pět milimetrů širší a o 25 mm nižší. Rozvor náprav je delší o 51 mm, jeho délka činí 2.700 mm, což je stejně jako v případě technicky spřízněného Hyundai Elantra. Forte pro americký trh bude debutovat na nadcházejícím autosalonu v Los Angeles, prodej vozu začne v Severní Americe na počátku příštího roku. Do budoucna se počítá i s dvoudveřovým Forte a pětidveřovým hatchbackem.