Titulní obrázek

Kia Carens

Automobilka Kia postaví na autosalonu v Paříži k třídveřovému pro_cee'du novinku model Carens. Vůz se však v mnoha věcí liší. Hlavně tím, že nabídne až sedm míst.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Designéři nové Carens prý začínali s čistým listem papíru. To ale naštěstí neznamená, že by se odprostili od designového směru, který přinesl nový Cee'd, ba naopak, do detailu je ctí. Sedmimístné MPV by mělo vyhovět požadavkům, jaké na auta klademe v Evropě, stejně jako tomu bylo už u zmiňovaného Cee'du.

Prosadit se v nahuštěném segmentu rodinných vozů určitě nebude jednoduché, ale příjemná cenová politika v kombinaci s (určitě) kvalitně smontovaným autem a řadou výhod, jako je sedmiletá záruka, udělá své.

Informací přímo z automobilky je málo, takže můžeme jen odhadovat, co zamíří pod kapotu. Podle nás bude motorová paleta kopírovat motory z nabídky Cee'du, tedy jako základ očekáváme 1.4 CVVT o výkonu 100 koní, přičemž na vrcholu budou určitě obě šestnáctistovky, jak benzínová, tak naftová. Bohužel na více otázek nám zodpoví až autosalon v Paříži.