Titulní obrázek

Automobilka Kia chystá kupé s pohonem zadních kol

Automobilka Kia se nyní chce zaměřit více na potřeby zákazníků. Proto dala za úkol designérské firmě v USA navržení nového kupé s pohonem zadních kol. A na co se můžeme těšit?

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Zřejmě pomalu končí doba, kdy nákup vozu Kia bude automaticky jen volbou rozumu a peněženky. Chystají se totiž další modely, které mají zaujmout i nadšence a mají znamenat "volbu srdcem". Jedno takové auto už prý začíná vznikat v USA, kde by se měl pomalu rodit koncept kompaktní zadokolky Kia, která si to rozdá s Toyotou GT86.

Zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí, ale pokud se podaří úzké skupince nadšenců (která se rekrutuje především s managerů automobilky pro důležitý americký trh) vedení přesvědčit, mohlo by se malé kupé nakonec dostat do výroby. Toyota a Subaru tak s modely GT86 a BRZ zřejmě koply do vosího hnízda a najednou si všechny ostatní automobilky uvědomily, že vlastně tohle nadšenci do aut chtějí, ne nějaká zbytečná SUV.

Pokud tedy bude za nějakých pět let trh zahlcen malými cenově dostupnými kupé ve stylu Toyoty GT86, bude to jedině dobře. Prozatím nevíme žácné datum. Ale dejme tomu, že za dva roky bychom mohli vidět funkční koncept a někdy do roku 2017 by mohla být sériové verze sportovní zadokolky Kia na světě.