Titulní obrázek

Kia Pro_cee'd se začne vyrábět již na začátku příštího roku

Během příštího léta automobilový trh obohatí verze nové generace Kii Pro_Cee'd. Vrcholná verze bude mít benzinovou šestnáctistovku. Výroba je plánována na začátek příštího roku v Žilině.

Nejsilnější verze třídveřového hatchbacku bude poháněna přeplňovaným čtyřválcem 1,6 Turbo GDI. Ten už pracuje v Hyundai Veloster Turbo. Podle dostupných informací bude v Pro_cee'du tento agregát dosahovat výkonu okolo 200 koní (149 kW). To evropské provedení Velosteru Turbo nabízí výkon 137 kW (186 k), americká verze toho extravagantního vozu však dává 150 kW (204 k). Vrcholná verze modelu se bude dále lišit sportovnějším nastavením podvozku a sportovně laděnými prvky na karoserii i v kabině. Mezi tyto detaily mají patřit například 18palcová kola z lehkých slitin.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Automobilka chce rozšířit nabídku. Ale zároveň bude velmi opatrná, aby poskytla zákazníkům to, co si přejí a očekávají. Kia zatím zveřejnila první sadu fotografií modelu Pro_cee’d druhé generace. Její příď byla oproti pětidveřové variantě a kombi SW upravena optickým spojením hlavních světlometů s maskou chladiče a pozměněnými předními mlhovkami. Zadní sloupky jsou masivní, upraven byl také zadní nárazník a koncové svítilny. Výstavní premiéra třídveřového hatchbacku se odehraje na pařížském autosalonu. Jeho výroba bude zahájena na začátku příštího roku v Žilině.