Titulní obrázek

Kia Pro_Cee'd se konečně ukázala

Korejská automobilka Kia odhalila svůj nový třídveřový Cee'd, ovšem detaily o motorech si prozatím nechala pro sebe. Autosalon v Paříži se ale kvapem blíží a podrobnější informace nám budou zodpovězeny právě zde.

Kia zveřejnila fotografie produkční verze třídveřového modelu Pro_Cee'd, který bude v segmentu C zastupovat spíše "sportovněji" pojaté auto. Společnost nechce, aby byl tento model vnímán pouze jako Cee'd bez zadních dveří, ale aby ho zákazníci přijali spíše jako kupé. Podobný postup můžeme vidět třeba u třídveřového Renaultu Mégane.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Volkswagen svůj Golf prodává ve tří i pětidveřovém provedení, ale jako kupé je k dispozici na stejné platformě založený model Scirocco. Z počátku se asi nedá uvažovat o přímé konkurenci, ale pokud se pod kapotu Pro_Cee'du dostane přeplňovaná šestnáctistovka z Hyundaie Veloster, mohlo by se leccos změnit.

Na technické detaily si počkejme až do Paříže. Zatím můžeme jen odhadovat, ale předpokládáme, že Kiu Pro_Cee'd budou pohánět známé motory včetně nového čtyřválce 1.6 GDI s přímým vstřikováním a dvouspojkovým automatem. Samozřejmě se dočkáme i dieselů.