Titulní obrázek

Kia ve Frakfurtu představí koncept GT

Ve Frankfurtu bude k vidění koncept sportovního sedanu, který nápadně připomíná novinky prémiových značek věhlasných jmen. Tato Kia vypadá urozeně a ona taky urozená je - motor je uložen vpředu a pohání zadní kola. Peter Schreyer se svým týmem navrhl klasické čtyřdveřové kupé, které podle tiskové zprávy automobilky naznačuje, kam se bude ubírat design vozů Kia. Máme se tedy zřejmě nač těšit.

Pod kapotou by měl být vidlicový osmiválec, pohánějící zadní kola. Velmi zajímavý koncept se nebude jmenovat Veredus, jak spekulovala některá média, na nejnovějších obrázcích je jasně vidět zadní značka s nápisem GT. Platformu patrně koncept sdílí s velkým sedanem K9. Kia již dříve uvedla, že hned po Frankfurtu by měl následovat další koncept, chystaný na leden do Detroitu. K sériové výrobě by se mělo přikročit v roce 2015.

Dveře otevírané proti sobě se obejdou bez B-sloupku či vysloveně sportovně zaměřený interiér s koženým tříramenným volantem, jaký vídáme v dnešních supersportech. Zbytek palubní desky je spíše minimalistický tak, aby řidiče nic nerušilo od řízení. Od řízení nebude řidiče vyrušovat ani řazení, koncept je vybaven automatickou převodovkou s možností řazení pádly pod volantem. Vnější zpětná zrcátka suplují malé kamery, přenášející obraz na dipleje uvnitř vozu.